Francuski ministar gospodarstva i financija Michel Sapin izjavio je u utorak da neće biti "Europe u dvije brzine" koja bi isključila neke zemlje članice, nastojeći umanjiti zabrinutost rubnih zemalja zbog projekta EU-a 'a la carte'.
"Svakako nije riječ o Europi u dvije brzine u kojoj bi velike zemlje napredovale brže a 'malene' sporije. Napose nije riječ o tome da se nekog isključuje", rekao je pred novinarima u prigodi posjeta Lisabonu.
Ministar je dao izjavu dan nakon mini summita blizu Pariza na kojemu su sudjelovali francuski, njemački, španjolski i talijanski čelnik koji su se zauzeli za Europu u više brzina koja bi nekim zemljama EU-a omogućila da napreduju brže od drugih.
"Sve zemlje koje bi htjele biti dio tog naprednog vrha Europe moći će to učiniti. Siguran sam da ć...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....