NEDOVOLJNO ZA VLAST

Pirova pobjeda Đukanovića u Nikšiću: DPS osvojio najviše glasova, ali prijeti im težak udarac

Na izbore je izašlo nešto više od 80% biračica i birača što odgovara odazivu na parlamentarne izbore krajem kolovoza prošle godine
Milo Đukanović
 Savo Prelevic/Afp/Profimedia
Na izbore je izašlo nešto više od 80% biračica i birača što odgovara odazivu na parlamentarne izbore krajem kolovoza prošle godine

Demokratska partija socijalista (DPS) koja je vodila listu “Europski tim za Nikšić” izborni je pobjednik u ovom gradu u kojem se rodio Milo Đukanović, predsjednik Crne Gore i DPS-a. Prvi neslužbeni rezultati izbora su potvrdili da Europski tim za Nikšić osvojio 39,1 posto glasova. No, situacija je i dalje relativno nejasna jer je na rugom mjestu lista “Za budućnost Nikšića”, u kojoj glavnu ulogu ima Demokratski front (DF), otvoreno prosrpski orijentirana stranka s osvojenih 26,8 posto glasova.

Izuzetno je interesantno da je na trećem mjestu koalicija Mir je naša nacija iza koje stoji predsjednik crnogorskog parlamenta Aleksa Bečić. Ta lista osvaja 24 posto glasova, dok je lista potpredsjednika vlade Dritana Abazovića doživjela potop sa svega 3,5 posto glasova.

N...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 00:35