PLJAČKA U PARIZU

Zaposlenica Swarovskog u 9 ujutro otvorila dućan. Ono što ju je dočekalo nikada neće zaboraviti

Provala se vjerojatno dogodila tijekom noći, nakon što je trgovina prestala raditi

Zlatarnica Swarovski u Parizu, ilustracija

 Vincent Isore/zuma Press/profimedia/Vincent Isore/zuma Press/profimedia
Provala se vjerojatno dogodila tijekom noći, nakon što je trgovina prestala raditi

Bilo je nešto poslije devet sati ujutro, krajem prošlog tjedna, kad je zaposlenica otvorila vrata zlatarnice Swarovski u ulici Rue de Rennes, u srcu 6. arondismana Pariza. Prizor koji ju je dočekao sledio ju je na mjestu - sva unutarnja izložbena stakla bila su razbijena, prenose francuske novine Le Figaro.

Provala koju je djelatnica otkrila 31. listopada, smatraju istražitelji, vjerojatno se dogodila tijekom noći, nakon što je trgovina prestala raditi oko 19.45 sati.

image

Zlatarnica Swarovski, ilustracija

Tobias Steinmaurer/afp/profimedia/Tobias Steinmaurer/afp/profimedia

Policijski izvor je za francuske novine otkrio da su lopovi provalili kroz ulazna vrata, potom pretražili blagajne i ukrali sve izložene komade nakita i luksuznih satova. "Trgovina nije imala ispravan sustav alarma niti videonadzor, a postavljene kamere bile su lažne", dodaje njihov izvor.

Šteta se procjenjuje na oko 200 tisuća eura. Istragu vodi 3. odjel pariške kriminalističke policije, koji pokušava utvrditi točne okolnosti provale. Izvor iz policije za Le Figaro ističe da su počinitelji bili dobro pripremljeni i upoznati s trgovinom, a istražitelji će ih morati pronaći bez ikakvih videozapisa kao dokaza krađe.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
24. studeni 2025 21:28