NAPETO U GRUZIJI

Policija opet rasporedila teško naoružane snage na ulicama Tbilisija, uhićeni brojni oporbeni političari

Prosvjednici su blokirali aveniju Rustaveli i pozvali na nastavak proeuropske politike za ovu bivšu sovjetsku republiku

Prosvjedi u Tbilisiju

 Giorgi Arjevanidze/AFP
Prosvjednici su blokirali aveniju Rustaveli i pozvali na nastavak proeuropske politike za ovu bivšu sovjetsku republiku

Sedmu noć zaredom tisuće ljudi prosvjedovalo je u gruzijskom glavnom gradu Tbilisiju protiv nacionalno-konzervativne vlade.

Prosvjednici su blokirali aveniju Rustaveli i pozvali na nastavak proeuropske politike za bivšu sovjetsku republiku nakon što je vladajuća proruska stranka Gruzijski san zaustavila proces te zemlje prema članstvu u Europskoj uniji.

Kao i prethodnih večeri, policija je ponovno rasporedila teško naoružane snage, ali isprva nije djelovala protiv prosvjednika. Ali u srijedu tijekom dana uhićeni su brojni oporbeni političari.

image

Prosvjedi u Tbilisiju

Giorgi Arjevanidze/AFP ...
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 12:45