VAL VRUĆINE

Požari bukte u Španjolskoj i Njemačkoj, Italija žestoko pogođena sušom: ‘Ovo je izvanredno stanje‘

Tjedni ekstremnih vrućina doveli su do velikih šumskih požara, kao i suša

Požar u Španjolskoj

 Cesar Manso/AFP
Tjedni ekstremnih vrućina doveli su do velikih šumskih požara, kao i suša

Više požara bukti u Španjolskoj gdje su u nedjelju temperature ipak malo niže nakon tjedna ekstremnih vrućina, u Njemačkoj požar gori blizu Berlina, a Italija je žestoko pogođena sušom, javljaju agencije.

Spasilačke službe nastavljaju se u nedjelju boriti protiv više požara uz Španjolskoj, dok val vrućine koji je stigao ranije nego inače počinje jenjavati.

Najveći šumski požar uništio je dosad više od 25.000 hektara u planinskom masivu Sierra de la Culebra u regiji Castilja i Leon, javile su regionalne vlasti.

Zbog požara koji je izbio u srijedu moralo je biti evakuirano 14 sela, odnosno više stotina ljudi. Njima je u nedjelju dopušten povratak zbog povoljnije situacije, rekli su lokalni dužnosnici.

Više je cesta ponovno otvoreno, kao i željeznička linija između M...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 17:26