PAHOR PREDLAŽE MANDATARA

Pregovori o novoj slovenskoj vladi pri kraju

 Mavric Pivk

LJUBLJANA - Pregovori o formiranju nove slovenske vlade u završnoj su fazi, a predsjednik države Borut Pahor u utorak će parlamentu i službeno za novog premijera predložiti pravnika Miru Cerara.

Njegova je Stranka Mire Cerara (SMC) na izborima 13. srpnja osvojila relativnu većinu u novom parlamentu u kojemu od 90 članova ima 36 svojih zastupnika.

Nakon što je proteklog tjedna održao konzultacije sa svim parlamentarnim strankama Pahor će, kako je najavio njegov ured, u utorak parlament i službeno obavijestiti da za mandatara nove vlade predlaže Cerara. Potom o tome zastupnici moraju glasovati u roku ne dužem od sedam dana, a za izbor novog premijera potrebna je natpolovična većina od 46 glasova.

Očekuje se da će još prije toga, do kraja ovog tjedna, biti parafiran i koalicijs...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 13:48