AMERIKA SE PROTIVI

Putin i Ergodan razgovarali o novom nasilju u Siriji i povećanju prodaje ruskog naoružanja

Razgovori su održani u ruskom crnomorskom ljetovalištu Sočiju, a Kremlj je objavio da je Putin okončao svoju samoizolaciju
Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan i ruski lider Vladimir Putin
 Mustafa Kamaci/AFP
Razgovori su održani u ruskom crnomorskom ljetovalištu Sočiju, a Kremlj je objavio da je Putin okončao svoju samoizolaciju

Predsjednici Rusije i Turske, Vladimir Putin i Tayyip Erdogan razgovarali su u srijedu o novom nasilju na sjeverozapadu Sirije i potencijalnom povećanju prodaje ruskih vojnih obrambenih sustava Ankari unatoč protivljenju Sjedinjenih Država.

Razgovori su održani u ruskom crnomorskom ljetovalištu Sočiju, a Kremlj je objavio da je Putin okončao svoju samoizolaciju susretom s turskim kolegom.

Nijedan lider nije dao detaljnije izjave medijima nakon sastanka iako je Putin zahvalio Erdoganu na posjetu kojega je opisao korisnim i sadržajnim.

Turski dužnosnici rekli su prije sastanka da će Erdogan pritisnuti Putina da se vrati prekidu vatre koji je dogovoren prošle godine kako bi se okončao napad ruske i sirijske vojske na borce koje podržava Turska u sirijskoj regiji Idlib.

"Jako su...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 22:41