Američki predsjednik Donald Trump u srijedu je raspustio dva gospodarska savjetnička vijeća visokog profila nakon što su direktori podnijeli ostavke u tim tijelima zbog njegovih izjava u kojima je za nasilje u Charlottesvilleu u Virginiji optužio ne samo bijele nacionaliste, nego i prosvjednike koji su im se usprotivili.
Brojni istaknuti republikanci, kao i američka saveznica Velika Britanija, kritizirali su Trumpa nakon njegove izjave u utorak o događajima u Charlottesvilleu.
Trump je najavio raspuštanje savjetničkih tijela nakon što je čelnica multinacionalnog konglomerata 3M Inge Thulin napustila Odbor za američku proizvodnju. Forum za strategiju i politike raspustio se sam.
"Umjesto da vršim pritisak na gospodarstvenike iz Odbora za proizvodnju i Forum za strategiju i polit...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....