WASHINGTON - Iako je prošlo 46 godina od stravičnog masakra u My Laiju, kojeg su počinile američke trupe nad 504 nenaoružana civila u Vijetnamu 1968., zanimljive činjenice i dalje izlaze na vidjelo.
Naime, povjesničari su zavirili u bilješke koje su prikupljene u predsjedničkoj biblioteci Richarda Nixona te su pronašli jedan dokument koji posebno svjedoči o tome da je bivši predsjednik SAD-a htio zataškati ratni zločin.
Naime, tijekom sastanaka sa svojim šefom kabineta H.R. Haldemanom, Nixon je vodio bilješke, a prema njima su povjesničari zaključili da je on stajao iza pokušaja sabotaže suđenja za ovaj strašni ratni zločin kao i pokušaja njegovog prikrivanja.
Haldemanova bilješka sa sastanka s Nixonom 1.12.1969. zvuči kao lista s prijetnjama. Pod naslovom 'Radna sk...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....