STROGI ZAKONI

RIHANNA IZ UGANDE ZAVRŠILA U ZATVORU Uhitili je zbog provokativnog spota za novu pjesmu: 'To je pornografija'

Prema novom zakonu, koji je u veljači stupio na snagu, mogli bi je proglasiti krivom za 'dobrovoljno i nezakonito stvaranje, rasparčavanje, prodavanje i podržavanje pornografije'
 screenshot YouTube
Prema novom zakonu, koji je u veljači stupio na snagu, mogli bi je proglasiti krivom za 'dobrovoljno i nezakonito stvaranje, rasparčavanje, prodavanje i podržavanje pornografije'

Jemimah Kansiime svojim je novim videospotom prekršila stroge anti-pornografske zakone konzervativne Ugande i prijeti joj do 10 godina zatvora.

Provokativna 21-godišnja pjevačica provela je pet tjedana u pritvoru jer u spotu za singl Ensolo Yange zavodljivo mrda guzom u bikiniju prekrivena pjenom.

Prema novom zakonu, koji je u veljači stupio na snagu, mogli bi je proglasiti krivom za 'dobrovoljno i nezakonito stvaranje, rasparčavanje, prodavanje i podržavanje pornografije'.

Human Rights Watch žestoko se obrušio na novi zakon jer, kažu, granice pornografije su toliko tanke da se ženu može napasti ako pokaže i mali dijelić kože. Amnesty International je čak zatražio povlačenje tog zakona.

- Svjesna sam da je društvo u kojem živim konzervativno, ali nisam ni sanjala da videom,...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 20:13