Neobična ponuda hostela u Miklošičevoj ulici u Ljubljani, gdje je gostima dopušteno prenoćiti u šatorima na terasi na sedmom katu, privukla je pozornost inspekcijskih službi. Glavna tržišna inspektorica, Andreja But, potvrdila je za portal Žurnal24 da je slučaj već poznat inspekciji.
- Tijekom inspekcijskog nadzora utvrdili smo da ponuda poreznog obveznika uključuje, između ostalog, šatore za goste koji prenoće, a koji su postavljeni na terasi na 7. katu poslovne zgrade smještajnog objekta na adresi Miklošičeva cesta 9, Ljubljana - kazala je But.
Noćenje u spomenutom šatoru tijekom lipnja trenutno košta 75 eura.
Napominju da se djelatnost smještaja može obavljati u skladu s odredbama Zakona o ugostiteljstvu, ali pružatelj usluga mora ispunjavati i uvjete iz drugih propisa, posebno iz područja gradnje i prostornog uređenja.
Predmet su, stoga, uputili nadležnom Inspektoratu za prirodne resurse i prostorno planiranje, iz kojeg su priopćili da će s izvješćem postupati u skladu sa zakonodavstvom i prioritetima građevinske inspekcije, ali to ne znači da će se postupak automatski pokrenuti.
Novi Zakon o ugostiteljstvu u načelu dopušta takvu ponudu ako je šator dio registriranog smještajnog objekta, što hostel i jest, ali je pitanje je li terasa uopće namijenjena za noćenje prema građevinskoj dokumentaciji.
Građevinska inspekcija trebala bi utvrditi je li krov dovoljno siguran, prohodan i zakonski prikladan za goste, navodi portal Žurnal24.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....