Američki državni tajnik Marco Rubio u nedjelju je na konferenciji za novinare održanoj zajedno s izraelskim premijerom Benjaminom Netanyahuom rekao da palestinska islamistička skupina Hamas ne smije ostati vladajuća sila u Pojasu Gaze.
"Sve dok je Hamas sila koja ovdje smije upravljati ili sila koja može prijetiti korištenjem nasilja, mir je nemoguć", rekao je Rubio, istaknuvši da Hamas mora biti uništen.
Govoreći nakon sastanka u Jeruzalemu, Netanyahu i Rubio su ponovili da se Iranu ne smije dopustiti da razvije niti da posjeduje nuklearno oružje te su optužili Teheran za raspirivanje nestabilnosti.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....