Komercijalne satelitske snimke ukazuju na to da je američki napad na iranski nuklearni pogon Fordow prouzročio teška, a možda i potpuno razorna oštećenja tog duboko ukopanog postrojenja i centrifuga za obogaćivanje uranija koje su se u njemu nalazile, no stručnjaci upozoravaju da potvrde još nema.
"Jednostavno su probili sve s tim MOP bombama. Rekao bih da je postrojenje vjerojatno potpuno uništeno", izjavio je David Albright, bivši inspektor UN-a za nuklearna pitanja i predsjednik Instituta za znanost i međunarodnu sigurnost, misleći na bombe poznate kao Massive Ordnance Penetrator koje su, prema navodima SAD-a, korištene u napadu.
No, razina oštećenja ispod zemlje nije ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....