Njemački kancelar Olaf Scholz i američki predsjednik Joe Biden iskazali su odlučnost u zajedničkoj podršci Ukrajini, priopćeno je u petak u Berlinu, gdje su se dvojica državnika susrela dva i pol tjedna uoči američkih predsjedničkih izbora.
Njemački kancelar zahvalio je Bidenu na suradnji posljednjih godina i posebno na zajedničkoj pomoći Ukrajini u obrani od ruske agresije.
"Ukrajina se već više od dvije i pol godine hrabro odupire ruskoj agresiji. Bez pomoći partnera, prije svega SAD i Njemačke, to ne bi bilo moguće. Mi smo na strani Ukrajine i bit ćemo toliko dugo dok je to potrebno", rekao je Scholz.
Njemački kancelar dodao je kako će SAD i Njemačka sa zemljama skupine G7 do kraja godine Ukrajinu dodatno podržati kreditom u visini od 50 milijardi dolara.
Scholz ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....