WASHINGTON - Direktor američke Središnje obavještajne agencije (CIA) John Brennan rekao je za CBS, kako je CIA imala informacije da Islamska država planira nekakav napad samo par dana prije masovne pucnjave u Parizu, gdje su teroristi pobili 130 ljudi.
Agencija i njeni saveznici bili su svjesni da ISIS organizira tajne aktivnosti prije napada u glavnom gradu Francuske, tvrdi Brennan, no pokušaje da se osujeti napad zaustavilo je ‘sofisticirano’ korištenje enkriptirane komunikacije na internetu.
- Znali smo da sustav svijetli crveno. Znali smo da ISIL pokušava nešto izvesti. No osobe koje su u to bile upletene iskoristile su najnovije dostupne načine za komunikaciju koje su skrivene od nas, rekao je.
Nakon napada, Brennan je rekao svojim agentima da moraju ‘bolje raditi’ kako b...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....