NOĆNA DRAMA

Silovite eksplozije odjekuju Belgorodom: Najmanje troje poginulih u ruskom gradu koji graniči s Ukrajinom

Teško je oštećeno najmanje 11 stambenih zgrada i 40-ak obiteljskih kuća, tvrdi guverner belgorodske oblasti

Eksplozije u Belgorodu

 Жесть Белгород/Telegram/
Teško je oštećeno najmanje 11 stambenih zgrada i 40-ak obiteljskih kuća, tvrdi guverner belgorodske oblasti

Najmanje tri osobe poginule su, a nekoliko ih je ozlijeđeno u seriji eksplozija u ruskom gradu Belgorodu, blizu granice s Ukrajinom, izvijestio je guverner belgorodske oblasti Vjačeslav Gladkov na Telegramu, piše BBC.

Teško je oštećeno najmanje 11 stambenih zgrada i 40-ak obiteljskih kuća, dodao je Gladkov koji nije naveo uzroke eksplozije, ali je ustvrdio da je tijekom noći aktivirana protuzračna i proturaketna obrana.

Prema njegovim riječima, među hospitaliziranima je i jedno 10-godišnje dijete te jedan odrasli muškarac koji je u teškom stanju.

Njegove tvrdnje nisu mogle biti neovisno potvrđene, dok iz Ukrajine zasad nema nikakve reakcije.

Lokalni mediji na Telegramu su objavili snimke eksplozija.

Belgorod, grad od gotovo 400.000 stanovnika, nekih 40 km sjeverno od granice s...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
09. prosinac 2025 14:53