‘BRUTALAN ČIN‘

Sjevernokorejski vojnici upucali i spalili dužnosnika Južne Koreje, Seul bijesan: ‘Odgovarat će‘

Smatra se da pucaju na svakoga tko želi ući u zemlju izvana kako bi spriječili širenje koronavirusa
 Ed Jones/AFP
Smatra se da pucaju na svakoga tko želi ući u zemlju izvana kako bi spriječili širenje koronavirusa

Dužnosnika južnokorejskog ministarstva, koji je nestao u ponedjeljak, ubila je Sjeverna Koreja, priopćilo je u četvrtak ministarstvo obrane u Seulu, a prenosi novinska agencija Yonhap.

"Sjeverna Koreja pronašla je muškarca u svojim vodama i počinila je brutalan čin, pucala je na njega i zapalila njegovo tijelo...", navodi se u priopćenju ministarstva kako prenosi Yonhap.

Južnokorejska vojska je izvijestila u četvrtak da je dužnosnik ustrijeljen, a da je zatim njegovo tijelo poliveno uljem i zapaljeno, vjerojatno u nastojanju da spriječi širenje koronavirusa.

"Naša vojska snažno osuđuje takav brutalan čin i poziva Sjevernu Koreju da pruži objašnjenje i kazni odgovorne", stoji u priopćenju. "Također upozoravamo Sjevernu Koreju da snosi svu odgovornost za taj incident."

D...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 20:51