Vlada francuskog predsjednika Emmanuela Macrona zaprijetila je da će preuzeti kontrolu nad pariškim proračunom nakon što je Anne Hidalgo, gradonačelnica iz redova socijalista, zadužila grad u iznosu od 7,7 milijardi eura.
Ministar prometa Clément Beaune izjavio je za le Journal du Dimanche da se stavljanje Pariza "pod tutorstvo" "ne može isključiti" s obzirom na loše stanje pariških financija, prenosi The Telegraph.
Dug Pariza, koji je 2000. bio ravan nuli, udvostručio se otkako je 63-godišnja Hidalgo prvi put postala gradonačelnica 2014. godine. "Situacija je ozbiljna", kaže Beaune. "Ne priželjkujem (tutorstvo) jer bi to bilo krajnje negativno krajnje rješenje, a draža mi je sloboda, autonomija lokalnih vlasti i odgovornosti u politici", dodao je.
Pariška ljevičarska gra...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....