POVORKA PONOSA

Tisuće Poljaka i Ukrajinaca maršira za mir i traži kraj diskriminacije osoba iz LGBT+ zajednice

‘Rusija nam je oduzela povorku, naš marš jednakosti koji održavamo svake godine od 2012. u Kijevu. ... Zato marširamo u Varšavi‘

Povorka ponosa u Varšavi

 Wojtek Radwanski/AFP
‘Rusija nam je oduzela povorku, naš marš jednakosti koji održavamo svake godine od 2012. u Kijevu. ... Zato marširamo u Varšavi‘

Tisuće Poljaka i Ukrajinaca u subotu maršira za mir i traži kraj diskriminacije osoba iz LGBT+ zajednice, u zajedničkoj povorci ponosa u Varšavi, za koju organizatori kažu da nastoji obraniti slobodu i jednakost dok rat baca sjenu na istok Europe.

Godišnja povorka ponosa u ukrajinskom glavnom gradu Kijevu je otkazana zbog ruske invazije, zbog čega se LGBT+ zajednica u Varšavi ujedinila s Ukrajincima kako bi organizirali događaj u poljskom glavnom gradu.

"Rusija nam je oduzela pravo za koje smo se borili godinama, Rusija nam je oduzela povorku, naš marš jednakosti koji održavamo svake godine od 2012. u Kijevu. ... Zato marširamo u Varšavi", rekao je Lenny Emson, izvršni upravitelj KyivPride-a, koji je u Poljsku došao radi marša.

image
...
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 00:26