Srbija je, nakon napada Hamasa u listopadu prošle godine, izvezla u Izrael najmanje dvije velike pošiljke naoružanja, objavila je u utorak Balkanska istraživačka mreža (BIRN), a Ministarstvo unutarnje i vanjske trgovine nije odgovorilo na upit kojim bi opovrgnulo ili potvrdilo te navode.
Podaci o izvozu oružja u tu zemlju vode se pod oznakom "strogo povjerljivo", odgovor je tog ministarstva, koje je odbilo za BIRN dostaviti informacije o izvozu oružja u Izrael od listopada. Informacije su zatražene na temelju zahtjeva za pristup informacijama od javnog značaja.
Ministarstvo navodi kako je odlukom propisano da su to tajni podaci od interesa za Srbiju, te da bi se njihovim dostavljanjem učinili dostupnim i podaci "koji se mogu smatrati poslovnom tajnom".
Prema ocjeni BIRN-a, takav...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....