Između Njemačke i SAD-a se razvio spor oko cjepiva za koronavirus na kojem radi njemačka tvrtka, a za koje Donald Trump želi otkupiti ekskluzivnu licencu za SAD, javio je dnevnik Welt am Sonntag u nedjelju.
"Američki predsjednik pokušava njemačke znanstvenike koji rade na cjepivu protiv koronavirusa visokim svotama novca dovesti u SAD ili osigurati ekskluzivna prava na cjepivo", javio je Welt am Sonntag pozivajući se na izvore u ministarstvu zdravstva.
"Trump svim silama pokušava osigurati cjepivo za SAD, ali samo za SAD", rekao je neimenovani predstavnik saveznog ministarstva zdravstva u Berlinu.
Predstavnik ministarstva je objasnio kako je i njemačka vlada "zainteresirana za to da se cjepivo protiv koronavirusa razvija i u Njemačkoj i Europi".
Tvrtka CureVac iz južnonjemačkog T...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....