Izraelski ministar za obavještajne službe Yisrael Katz pozdravio je jučer likvidaciju jednog od najvažnijih sirijskih znanstvenika, Aziza Asbara, za čiju se smrt sumnjiče izraelski obavještajci, prenosi France 24. Katz je u razgovoru za izraelski vojni radio odbio komentirati je li izraelska vlada povezana s događajem.
“Mi takve navode nikada ne komentiramo”, rekao je. “No, u slučaju da su točni navodi o tome čime se bavio, i da je razvijao kemijsko oružje i rakete dugoga dometa koje mogu pogoditi Izrael, onda svakako pozdravljam njegovu smrt”, izjavio je Katz.
Asbar je ubijen u eksploziji bombe sa svojim vozačem blizu grada Masjafa, na sjeverozapadu zemlje, u subotu. O njegovoj su smrti izvijestili Sirijski opservatorij za ljudska prava i neki libanonski mediji.
Kako ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....