HONOLULU - Vulkan na najvećem havajskom otoku ponovno je počeo izbacivati lavu u more stvarajući rijetku i spektakularnu sliku vodene pare koje se uzdiže iz valova.
Lava iz bočnog otvora na vulkanu Kilauea na Big Islandu počela je teći u subotu stvarajući 11 kilometara dugu rijeku do oceana. Vulkan kontinuirano izbacuje lavu od 1983. godine.
Iako takav fenomen redovito privlači turiste stručnjaci upozoravaju da približavanje mjestu ulijevanja lave u ocean može biti opasno i pozivaju posjetitelje da poštuju znakove zabrane kretanja oko vulkana.
"Mjesta ulijevanja u ocean mogu biti prekrasna ali i vrlo opasna", kazala je glasnogovornica službe za praćenje vulkana Janet Babb.
Kada lava stigne do oceana ona se hladi, potamni i stvrdnjava se uz stvaranje pare. Takva novoformiran...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....