JERUZALEM - Izraelska organizacija za ljudska prava optužila je u četvrtak vojsku da je protuzakonito uhitila petogodišnjeg Palestinca koji je bacio kamen na izraelski automobil u gradu Hebron na okupiranoj Zapadnoj obali.
Video snimka incidenta koju je napravila organizacija B'Tselem prikazuje dječaka starog pet godina i devet mjeseci dok na ulici u Hebronu plače okružen naoružanim vojnicima i zatim u pratnji starijeg Palestinca ulazi u vojno vozilo.
Snimka, koju su prikazali izraelski mediji vjerojatno će pojačati trzavice na Zapadnoj obali, gdje vojska čuva židovske doseljenike, dok su Palestinaci koji imaju ograničenu samoupravu frustrirani jer ne mogu izboriti državnost.
Organizacija B'Tselem navela je na svojoj internetskoj stranici da su vojnici u utorak dječaka odv...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....