MARIUPOLJ Vojnici bataljuna Azov, u kojem se bore i hrvatski vojnici, jučer su doživjeli toplu dobrodošlicu po povratku u Mariupolj nakon uspješnog protunapada u kojem su oslobodili nekoliko sela i pomaknuli liniju fronta prema istoku.
Bataljun je, tvrdi se u priopćenju za javnost, preuzeo kontrolu nad tri sela istočno od Mariupolja – Pavlopil, Komiternovo i Širokino u akciji započetoj 10. veljače ujutro.
Nakon povlačenja bataljuna s linije fronte, napredovanje su nastavili pripadnici regularne ukrajinske vojske.
Zapovjednici multinacionalne bojne najavljuju kako je njihov glavni cilj Novoazovsk, ključni grad koji se nalazi na pola puta između Mariupolja i ruske granice. Novoazovsk je u rukama separatista od kolovoza prošle godine.
Uspjesi Azova ponukali su separatiste da p...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....