Zamjenik ruskog ministra vanjskih poslova Sergej Rjabkov dao je intervju za rusku državnu novinsku agenciju Tass. Tom prilikom je upozorio na rizik nuklearne razmjene sa SAD-om, čije bi posljedice bile "katastrofalne", piše Newsweek.
Rjabkov je u intervjuu sugerirao da je moguće da Rusija nastavi s testiranjem nuklearnog oružja.
Odgovorio je na pitanje o video simulaciji koju su naširoko širili ruski mediji, a koja prikazuje posljedice američkog raketnog napada na Moskvu.
Video je bio s YouTube kanala Science Time, ali su ga ruski regionalni mediji predstavili kao da je nastao kao odgovor na ispaljivanje Orešnika, izvijestila je nezavisna ruska novinska kuća Agentstvo.
"Ovo nije prvi put da se ovakva vrsta događaja modelira", rekao je Rjabkov za Tass. "Nažalost, ta opasnost postoj...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....