TENZIJE RASTU

Vučić zbog napetosti na Kosovu otkazao planirana putovanja u inozemstvo

Tenzije koje podgrijavaju provladini mediji u Beogradu pojedini analitičari vide kao manevar u kojem Vučić kupuje vrijeme

Aleksandar Vučić

 Milos Miskov/Anadolu Agency Via Afp
Tenzije koje podgrijavaju provladini mediji u Beogradu pojedini analitičari vide kao manevar u kojem Vučić kupuje vrijeme

Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić otkazao je u petak sve posjete inozemstvu zbog napetosti na Kosovu, navečer ga čeka susret s posebnim izaslanikom EU-a za dijalog s Prištinom Miroslavom Lajčakom, a u subotu sjednica Vlade na kojoj će ministre izvijestiti o situaciji, javljaju beogradski mediji.

Vučić se ispričao predsjedniku Egipta Abdelu Fattahu el-Sisiju zbog otkazivanja sudjelovanja na velikom klimatskom skupu COP 27, koji se održava u Sharm El Sheikhu od 7. studenog.

Istodobno je, po tvrdnjama više beogradskih medija koji se pozivaju na izvore u predsjedništvu Srbije, sjednica vlade sazvana nakon najnovijih tenzija na sjeveru Kosova i suspenzije regionalnog zapovjednika Kosovske policije Sjever Nenada Đurića.

Glavni direktor Kosovske policije suspendirao je, na pr...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 22:08