Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić obratio se novinarima povodom prvog dana škole te se dotaknuo još uvijek aktualne teme promjene imena Trga maršala Tita.
- Djeci bih poručio da što bolje uče, što manje markiraju - prenosi N1 Bandića koji je bio upitan i što će biti sada nakon preimenovanja Trga, kada će ploča i gdje će biti pohranjena.
- Za mene je ta povijesna tema završena, tražite sugovornike za koje ona nije završena. To je tehničko pitanje, ne zamarajte gradonačelnika s tim, uputite pitanje Muzeju Grada Zagreba. Očekujem od Vlade da uklone sve ploče koje nose oznake totalitarnih režima. Državnici se trebaju državnički ponašati, mi smo u Zagrebu svoje napravili. -
- Vidim da vas veseli da se bavite prošlošću, mene ne. Mene zanimaju pravi heroji, ubijeni od...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....