POVIJESNA MATRICA

BANDIĆ PRED IZBORE NAJAVIO SPOMENIK TUĐMANU NA ZELENOJ POTKOVI I SPOMENIK DOMOVINI Sve troškove podizanja oba spomenika platit će Grad Zagreb

 Dragan Matić / Hanza Media

ZAGREB - Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić rekao je u ponedjeljak da je za sutrašnju sjednicu Gradske skupštine uputio prijedlog da se spomenik prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu, umjesto na Trgu koji nosi njegovo ime, podigne na javnoj površini Ulice grada Vukovara i Ulice Hrvatske bratske zajednice, koja predstavlja produžetak Lenucijeve potkove prema jugu.

Smatra da je s postojećom vizurom fontana, hortikulturnim uređenjem i urbanom opremom, to primjerena lokacija za spomenuk predsjedniku Tuđmanu.

Navedena lokacija je predložena i zbog toga što se u neposrednoj blizini, na Trgu Stjepana Radića, predlaže i podizanje "Spomenika domovini", dodao je.

Autor spomenika dr. Franji Tuđmanu je kipar Kuzma Kovačić, rekao je Bandić, dodavši da se osobno založio da...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 20:33