I SAMI SE ČUDE

Iz Štampara pokušali objasniti ogromnu razliku u podacima o novozaraženima u Zagrebu: ‘Neobično‘

Zagrebački zavod izvijestio je o 922 novozaražene osobe od 966 testiranih, a u Stožeru kažu da je novih slučajeva 322
 Zeljko Puhovski/Cropix
Zagrebački zavod izvijestio je o 922 novozaražene osobe od 966 testiranih, a u Stožeru kažu da je novih slučajeva 322

Stožer civilne zaštite Grada Zagreba na presici je objavio da su u posljednja 24 sata ukupno 922 novooboljele osobe. No u podacima objavljenima na Twitteru stranice Koronavirus.hr navedeno je kako su u Zagrebu novozaražene 322 osobe.

Ravnatelj Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Dr. Andrija Štampar Zvonimir Šostar na presici je danas kazao da je na Štamparu obavljeno 966 testiranja te da su u Zagrebu 922 novooboljele osobe, u što ulaze i oni iz drugih lokacija za testiranje (HZJZ, Klinika za infektivne bolesti i ostali).

- Zbog čega je ovako velik broj, zaista ne znam. Zaista je vrlo velika razlika između platforme Nacionalnog stožera i ovih brojeva. Ali ovo je životan broj - kazao je Šostar.

Na upit portala Dnevnik.hr odakle tako velika razlika, iz Nacionalnog stožera kazali s...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. prosinac 2025 05:14