SDP 'IMA RJEŠENJE'

MARAS ŽESTOKO ODGOVORIO BANDIĆU 'Svaljivanje odgovornosti za potres na građane je nečuveno! Ne može se na ljude prebaciti teret prirodne katastrofe'

 
Milan Bandić, Gordan Maras
 Damjan Tadic, Bruno Konjevic / CROPIX
 

Predsjednik zagrebačkog SDP-a Gordan Maras oštro je odgovorio gradonačelniku Milanu Bandiću ocijenivši da je njegovo svaljivanje odgovornosti za posljedice potresa na građane nečuveno.

- Potres je prirodna katastrofa, a izvanredne situacije zahtijevaju i izvanredne mjere. Kao što je prije nekoliko dana predsjednik SDP-a Davor Bernardić najavio, SDP će u Sabor uputiti prijedlog zakona kojim će se sanirati posljedice razornog potresa koji je pogodio Zagreb prije desetak dana. Grad Zagreb u ovom trenutku nema funkcionalnu upravu i nema mogućnosti rješavati nagomilane probleme građana - kazao je Maras.

Posebni zakon za saniranje posljedica potresa u Zagrebu i okolici po Marasu mora riješiti tri osnovne stvari.

Prvo je kompenzacija i vraćanje imovine u stanje kakvo je bilo prije ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 11:41