BRZO JE LOCIRAN

Pijani vozač Hyundaija skrivio dvije nesreće kod Podsuseda i pobjegao, evo kakva kazna ga čeka

Nema što mu te večeri nije "zasmetalo" na putu do cilja, od stupa javne rasvjete do drugog auta...

Vozilo 32-godišnjaka koji je skrivio dvije prometne nesreće i pobjegao

 Pu Zagrebačka/
Nema što mu te večeri nije "zasmetalo" na putu do cilja, od stupa javne rasvjete do drugog auta...

Pijani 32-godišnjak koji je u utorak malo prije 23 sata skrivio dvije prometne nesreće na području Podsuseda i iz obje pobjegao, saznao je kakva ga kazna čeka, a zagrebačka policija je objavila detalje kaosa. Nema što mu te večeri nije „zasmetalo” na putu do cilja, od stupa javne rasvjete do drugog auta...

- U utorak, 2. lipnja, oko 22.50 sati, 32-godišnjak je upravljao osobnim automobilom zagrebačkih registarskih oznaka te se kretao desnom prometnom trakom kraka br. 11 prometnog čvora Zagreb-zapad autoceste A3 u smjeru sjeveroistoka. Dolaskom do stupa javne rasvjete br. 133, u zoni privremene regulacije prometa, nije prilagodio brzinu kretanja vozila situaciji u prometu te je nastavio vožnju ravno i prednjim dijelom naletio na tri markera za razdvajanje smjerova vožnje, tri ploče za označavanje bočne zapreke i jedno postolje za znakove, koji su bili postavljeni na desnoj prometnoj traci, priopćeno je iz PU zagrebačke.

Nakon što je prouzročio prometnu nesreću, odmah je nastavio vožnju Ljubljanskom avenijom u smjeru sjeveroistoka. I tada je opet nešto pošlo po zlu.

image

Vozilo 32-godišnjaka koji je skrivio dvije prometne nesreće i pobjegao

Pu Zagrebačka/

- Dolaskom do 100 metara zapadnije od raskrižja s kolnikom Ulice Velimira Škorpika, mijenjao je prometnu traku pritom prelazeći u desnu prometnu traku, a da se prethodno nije uvjerio da to može učiniti bez opasnosti za druge sudionike u prometu, ne vodeći pritom računa o položaju, smjeru i brzini kretanja vozila kojim upravlja, kao i o položaju, smjeru i brzini kretanja drugih sudionika u prometu.

Tom prilikom prednjim dijelom naletio je na stražnji dio osobnog automobila zagrebačkih registarskih oznaka kojim je upravljala 30-godišnjakinja, a koja se kretala desnom prometnom trakom u istom smjeru, kaže policija.

I nakon ove nesreće vozač je pobjegao, bez da je ispunio i potpisao Europsko izvješće o nesreći niti je na drugi način razmijenio osobne podatke sa ženom na čiji je auto naletio.

image

Vozilo 32-godišnjaka koji je skrivio dvije prometne nesreće i pobjegao

Pu Zagrebačka/

No, nedugo nakon toga policijski službenici su ga zaustavili u obližnjoj ulici, a obavljenim očevidom i alkotestiranjem vozača utvrđeno je da je upravljao pod utjecajem alkohola od 1,68 g/kg u organizmu.

U optužnom prijedlogu policija je predložila da ga se kazni kaznom zatvora od 30 dana i izrekne zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 12 mjeseci, a sud ga je proglasio krivim i kaznio novčanom kaznom od 2620 eura uz izrečenu zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od šest mjeseci.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. lipanj 2026 08:33