Gotovo godinu dana nakon pljačke FINA-ine poslovnice na zagrebačkom Črnomercu, istraga je dobila novi epilog. Uz dvojac koji je već ranije završio u pritvoru, policija je sada pritvorskom nadzorniku predala i trećeosumnjičenog, 45-godišnjaka, za kojeg sumnjaju da je sudjelovao u pomno pripremljenom razbojništvu.
Kako je izvijestila Policijska uprava zagrebačka, kriminalističkim istraživanjem obuhvaćeni su hrvatski državljani stari 44, 45 i 47 godina, pri čemu 47-godišnjak ima i državljanstvo Srbije. Terete ih da su 8. svibnja prošle godine opljačkali poslovnicu Financijske agencije i odnijeli oko 20 tisuća eura.
Policija navodi da su 44-godišnjak i 47-godišnjak već uhićeni 13. ožujka ove godine, neposredno nakon razbojništva u zlatarnici trgovačkog centra na Ljubljanskoj aveniji, o čemu je Jutarnji već izvijestio. Naknadnom obradom istražitelji su ih povezali i s ranijom pljačkom Fine, a potom identificirali i trećeg člana skupine. On je uhićen 15. travnja.
Priveden je vozač za bijeg
Prema sumnjama policije, dvojica osumnjičenih dva dana prije prepada ukrali su automobil na području Novog Zagreba te registracijske pločice s drugog vozila na području Trnja. Ukradene pločice postavili su na otuđeni automobil kojim su krenuli u akciju, a koristili su i drugo vozilo u vlasništvu 47-godišnjaka.
Na dan pljačke dvojica maskiranih muškaraca, s fantomkama, kapama i kapuljačama, ušla su u poslovnicu dok je 45-godišnjak čekao u automobilu. Zaposlenicama su zaprijetili pištoljima, zaštitarku prisilili da legne na pod, a potom iz blagajne i sefa uzeli novac.
Bijeg je, sumnja policija, bio unaprijed razrađen. Nakon izlaska iz poslovnice sjeli su u ukradeni automobil kojim ih je odvezao 45-godišnjak do drugog vozila. Tamo su se 44-godišnjak i 47-godišnjak prebacili u automobil registriran na starijeg osumnjičenika i nastavili bijeg s plijenom, dok je treći član skupine ukradeni automobil naknadno parkirao pokraj stambenih zgrada te njegovu unutrašnjost poprskao vatrogasnim aparatom kako bi prikrio tragove.
Uz razbojništvo, 44-godišnjaka i 47-godišnjaka sumnjiči se i za krivotvorenje isprava te neovlaštenu uporabu tuđe pokretne stvari.
Sva trojica sada su predana pritvorskom nadzorniku, a kaznena prijava dostavljena je Županijskom državnom odvjetništvu u Zagrebu.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....