Najveću nostalgiju na izložbi Antuna Maračića u zagrebačkoj galeriji Spot, barem meni, izazivaju fotografije nazvane "Pijana Vlaška". Snimljene 1979. godine, tijekom lipnja, jednog od najljepših mjeseci u Zagrebu, kako tada tako i danas, mislim da nam je to jasno svima koji smo za ove praznike ostali u gradu. Takve će nam ispražnjene ulice uvijek izazvati taj specifičan osjećaj, u kojemu valja uživati, promjena. Maračić, dakle, bilježi neformalan trenutak u vremenu, kroz crnobijele fotografije, kada je, recimo, u ovoj ulici bio dućan "Izbor", ispred njega parkirano nekoliko automobila. Iako su i ovih dana, dakle, ulice poluprazne, tada je još manje ljudi. On bilježi i neformalna druženja skupine mladih ljudi, među kojima je i on; uživaju, pretpostavljam da je otud i naziv ovog ciklu...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....