‘IT‘S A MAN‘S WORLD‘

Izložba fotografija Vladimire Spindler: Ispred njenog objektiva bili su Arsen Dedić, Janko Popović Volarić...

Rene Bitorajac

 /Vladimira Spindler
Vladimira je stvorila impozantan niz portreta glumaca, redatelja, producenata, snimatelja, glazbenika, iz kojeg je za ovu izložbu izdvojila dvadesetak najzanimljivijih
Vladimira je stvorila impozantan niz portreta glumaca, redatelja, producenata, snimatelja, glazbenika, iz kojeg je za ovu izložbu izdvojila dvadesetak najzanimljivijih

"Novom izložbom ‘ …it‘s a man‘s world‘, fotografkinja i redateljica Vladimira Spindler pokazuje dio svog bogatog opusa, koji je nastajao tijekom brojnih snimanja u miljeu u kojem se privatno i poslovno kreće, a to su svjetovi glazbe, filma, kazališta. Godinama bilježeći predstave, koncerte, filmske setove i snimanja, backstageove, garderobe, sobe za probe, Vladimira je stvorila impozantan niz portreta glumaca, redatelja, producenata, snimatelja, glazbenika, iz kojeg je za ovu izložbu izdvojila dvadesetak najzanimljivijih. Oni pokazuju svu raznolikost tog kreativnog svijeta ‘vječnih dječaka‘ – umjetnika, koji su spremni za poziranja ali i potpuno fokusirani na svoje poslove, dok ih Vladimira sa strane, neki put i kriomice, snima. Ipak, to je suodnos pun povjerenja jer se fotografkinja uvijek trudi pokazati najljepše i najzanimljivije strane tog magičnog, eteričnog i prolaznog svijeta nota, svjetla, sjene, gesta i replika", piše Saša Pavković te nastavlja:

image

Aljoša Jurinić

/Vladimira Spindler
image

Arsen Dedić

/Vladimira Spindler
image

Branko Schmidt

/Vladimira Spindler
image

Janko Popović Volarić

"Glazbenici Edo Maajka, Aljoša Jurinić i Matija Dedić tako spremno poziraju Vladimiri, znajući da će ih prikazati u najboljem izdanju, redatelji Branko Schmidt i Kristijan Milić na setu se prepuštaju nikotinskim užicima, kao i jedinstveni, opušteni Arsen Dedić, dok su kostimirani Rene Bitorajac i Franjo Dijak toliko ‘u liku‘, da ih nije lako niti prepoznati. Vladimira nam dakle "svijet muškaraca", pokazuje s toplinom i respektom, snimajući svoje ‘modele‘ s radošću i užitkom, kao svojevrsnim pozivom da se prema drugima, poglavito umjetnicima, njihovim i svojim poslovima i kreativnim nastojanjima odnosimo, koliko je maksimalno moguće - s poštovanjem, empatijom i ljubavlju".

image

Slavko Sobin

/Vladimira Spindler

Izložba "It‘s A Man‘s World" se otvara u 29. rujna u 19 sati u Galeriji Kaptol.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
25. studeni 2025 18:38