Izložba “Umjetnik na odmoru”, koja obuhvaća nove radove umjetnika avangarde iz naše regije, otvara se u nedjelju u podne u Muzeju suvremene umjetnosti, u organizaciji Nedjeljnog Jutarnjeg, Instituta za istraživanje avangarde, kolekcije Marinko Sudac i Novi Spa Resortsa. Riječ je o projektu u sklopu kojega su umjetnici boravili i stvarali u ateljeima u Novom Vinodolskom, a sad će nove radove pokazati u zagrebačkom muzeju, i tako otvoriti izlagačku sezonu. Sve je pratio kultni hrvatski i srpski povjesničar umjetnosti Ješa Denegri koji sutra dolazi u Zagreb na otvaranje. Razgovarali smo telefonski.
Ješa Denegri
Osam skulptura
Koliko ste do sada imali prilike vidjeti radova?
- Jako mi se sviđaju radovi Ere Milivojevića, Rad...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....