Bijenale ilustracije preselilo se na drugi kat Klovićevih dvora, u najprestižniji izložbeni prostor ove galerije. S time se pojavio samo jedan problem: to znači da tamo nema ni jedne druge izložbe sve do jeseni. Kriza je.
Glavnu je nagradu, posve zasluženo, dobio Tomislav Torjanac, ilustrator iz Orahovice koji je na Bijenale poslao ilustraciju novog izdanja Joyceove slikovnice “Mačak i vrag” (prvo je rasprodano, Mozaik knjiga) te novog romana Yanna Martela (Profil).
Malo umjetničko djelo
“Mačak i vrag” je priča koju je Joyce pisao svome unuku, a vrag je u Torjančevoj interpretaciji simpatičan duguljasti lik s brčićima. Šaljiva Joyceova priča o gradonačelniku koji prevari vraga, ‘poštenog poduzetnika’, Torjancu je sjela perfektno.
Torjanac ilustracije prvo slika...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....