DANI KOMUNIKACIJA 2018.

EKSKLUZIVNI INTERVJU S OSNIVAČEM TVRTKE COPA90 Kako je James Kirkham promijenio način na koji se stvara medijski sadržaj o nogometu

 Ilustracija / Getty Images
 
 

Priča medijske kuće COPA90 priča je o kreativnosti koja se rađa zbog oskudice. Kao veliki ljubitelji nogometa, članovi kolektiva COPA90 javili su se na natječaj YouTubea u kojem su se tražili prijedlozi video sadržaja koji se tiče najvažnije sporedne stvari na svijetu. Bila je samo jedna kvaka - nisu mogli računati na sadržaj iz samih utakmica.

- Iz YouTubea su nam rekli da je ono što se dogodi u tih 90 minuta koliko traje utakmica još važnije zbog svega što utakmici prethodi i što dolazi poslije - kaže James Kirkham, čelni čovjek medijske kuće COPA90. Na natječaj su se javile 42 tvrtke, COPA90 je pobijedila i rođen je kontrakulturalni pokret koji je postao pravi medijski fenomen.

Dani komunikacija
James Kirkham

- Mi smo ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 07:16