Vrtićki jelovnici nakon “reforme” otprije dvije godine postali su zdraviji i raznovrsniji, a djeca su to odlično prihvatila, tvrde u gradskom uredu za predškolski odgoj i zadovoljni su svojom akcijom u kojoj su aktivno sudjelovale i autorice priručnika s jelovnicima, više medicinske sestre Ljiljana Vučemilović i Ljuba Vujić Šisler, dugogodišnje zaposlenice zagrebačkih vrtića.
Navike se teško mijenjaju
I roditelji su zadovoljni promjenom, pa se čini da su vrtići definitivno završili svoje “tranzicijsko razdoblje” kad je o prehrani riječ. No, u osnovnim školama situacija je ipak malo drugačija jer se stalno provlači teza kako projekt zdrave prehrane nije do kraja zaživio. Iz škola su dolazile informacije kako učenici odbijaju jesti tu hranu te ne jedu u školi, nego kupuju u...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....