WASHINGTON - Konzumiranje dijetalnih gaziranih pića povezano je s većim rizicima od srčanog i moždanog udara i drugih srčanih bolesti kod žena u postmenopauzi, utvrdilo je američko istraživanje.
"Utvrdili smo povezanost no ne možemo reći i da dijetalna pića uzrokuju te probleme", kaže voditelj istraživanja Ankur Vyas dodajući da drugi faktori mogu objasniti očiglednu vezu između konzumiranja dijetalnih pića i rizika srčanih bolesti i udara.
Znanstvenici su utvrdili da za razliku od žena u postmenopauzi koje nikad ili rijetko piju dijetalna pića one koje ih konzumiraju dva puta dnevno ili češće imaju 30 posto veće izglede za probleme s kardiovaskularnim sustavom i čak 50 posto veću vjerojatnost umrijeti od povezanih bolesti.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....