SVE NA JEDNOM MJESTU

Kalendar ljetnih događanja na Kvarneru i otocima

 Tea Cimaš/CROPIX

KALENDAR DOGAĐANJA - SRPANJ I KOLOVOZ

RIJEKA

do 24. 7. - Riječke ljetne noći (na više lokacija; cijeli program potražite na www.rijeckeljetnenoci.com)

do 31. 7. - Jazz Tunel- Blues Jam Session; ponedjeljkom

do 31. 7. - Jazz Tunel - Jazz Jam Session; srijedom

do 31. 7. - Muzej moderne i suvremene umjetnosti - Legendary Lee Miller

14. 8. - Crkva Uznesenja Blažene Djevice Marije - Svečani koncert HGU Rijeka uoči blagdana Vele Gospe, 20 sati

27. 8. do 3. 9. - Riječke stepenice

OPATIJA

9. 7. - Jalta, Jalta, Ljetna pozornica

16. - 18. 7. - Kaisernacht, predstava

18. - 25. 7. - 10. otvoreno prvenstvo Hrvatske u slobodnom letenju zmajem Učka - Opatija

25. 7. - Dan grada Opatije i zaštitnika Opatije

1. - 31. 8. - Opatijski ljetni bridž festival

10. 8. - Terasa hotela Kvarner - Noć sv. Lovre

26. - 29. 8. - Liburnia film festival, Lučica Ičići

do 28. 8. - Ljeto pod zvijezdama

do 15. 9. - Restoran Vongola - Koncerti klapa, srijedom i subotom

do 10. 10. - Novi Festival Kvarner u Opatiji, Hrvatska: Suživot klasične glazbe i mora

NOVI VINODOLSLKI

25. 7. - Dani sporta i glazbe

25. 7. - Krmpote - Proslava sv. Jakova, 20 sati

31. 7. - Vinodol - Desete vinodolske ljetne večeri; Jubilej - Koncerti barokne i etno glazbe

4. 8. - Baterska noć, 20 sati

19. 8. - Pavlomir, Ružica Vinodola

21. 8. - Stari grad, Ružica Vinodola

27. - 29. 8. - Tribalj - Dani smokava i sportskog ribolova

KASTAV

1. - 31. 8. - 6. Čansonfest, festival čakavske šansone

6. - 8. 8. - 3. Kastav Blues Festival

8. 8. - Tradicionalni međunarodni boćarski turnir

14. 8. - 3. Kastav Rock Festival

27. 8. - Kastafsko kulturno leto, 19. internacionalni ljetni festival

KRK

do 7. 7. - Krk Jazz Live!

od 7. - 18. 7. - Sportnet Cup - međunarodni turnir u odbojci na pijesku, Dunat - kupalište

9. 7. - 54. Ljetne priredbe Krk, svečano otvaranje

do 14. 7. - Male ljetne priredbe

25. 7. - Jakovlja - pučka fešta u Korniću

30. 7. - LADO, Frankopanski kaštel, 19.30 sati

1. - 31. 8. - Pontes 2010. - međun. susret pisaca

1. - 15. 8. - Treća Ljetna škola mozaika i izložba, Crkvica Sv. Dunata

6. 8. - Stefan Milenkovic - violina i Edin Karamazov - lutnja, Frankopanski kaštel, 21.30 h

7. 8. - Ribarska fešta na kupalištu Dunat

8. 8. - Međunarodni Boćarski turnir Krčki sajam

8. - 10. 8. - Krčki sajam - Lovrečeva

13. 8. - XL Kvartet tuba zagrebačke filharmonije, Frankopanski kaštel, 21.30 sati

15. 8. - Regata Krčka jedra, regata starih jedrilica, JK Plav, start u 12 sati

20. 8. - Zagrebački gitarski trio, Frankopanski kaštel, 21.30 sati

27. 8. - Tea Grubišić - violina i Diana Grubišić Ćiković - harfa, Frankopanski kaštel, 21.30 sati

CRES

9. 7. - Svečano otvaranje Lubeničkih glazbenih večeri, Lubenice

10. 7. - Ribarska fešta, Martinšćica

13. i 14. 7. - Teatar na Pjeceti, Cres

15. 7. - Koncert Scharf Club Swing Quintet i Maja Vučić, Cres

16. 7. - Lubeničke glazbene večeri, Ida Gamulin

17. 7. - Ljetni karneval, Cres

23. 7. - Lubeničke glazbene večeri, Zagrebački kvartet i Filip Fak

24. 7. - Otvorenje Dana tramuntane, Beli

30. 7. - Lubeničke glazbene večeri, Saša Dejanović - gitara

6. 8. - Lubeničke glazbene večeri, Kiril Rodin - violoncelo i Natalija Maričeva - klavir

7. 8. - Večer vječnih melodija, Beli

13. 8. - Lubeničke glazbene večeri, Monika Stadler - harfa i Dijana Grubišić - harfa

14. 8. - Fešta “Valunska noć”, Valun

20. 8. - Lubeničke glazbene večeri, Brass ansambl Ad Gloriam - zatvaranje

LOŠINJ I OSOR

7. i 8. mjesec - Miomirisni festival, luka u Malom Lošinju, srijedom od 19 sati

7. i 8. mjesec - Kazališna predstava JAK-a, ljetna pozornica, M. Lošinj, 21.30, utorak

7. 7. - Koncert Songkillersa, glavni trg, M. Lošinj, 21.30

12. 7. - Tribute to Dino Dvornik band, glavni trg, M. Lošinj, 21.30

do 13. 8. - Ridimutak Sunrise Festival, Nerezine

15. 7. i 12. 8. - Unijska alka

do 1. 8. - Izložba Narodne nošnje lošinjskog otočja, Palača Fritzy, uto-ned 10-13 i 19-22 sati

16. 7. - 22. 8. - 35. Osorske glazbene večeri

od 18. 7. do 8. 8. - “Mladi glazbenici Osoru”, Osor - crkvice, u 20 sati, nedjeljom

21. 7. - 29. 7. - Adriatic Masterclass 2010 - Međunarodna akademija; Stefan Milenkovich - violina, Božo Paradžik - kontrabas, Nerezine

22. 7. - Koncert grupe Bastardz i Žanamari, trg, M. Lošinj, 21.30

28. 7. - Koncert Ivana Kindl, trg, M. Lošinj, 21.30

30. 7. - 1. 8. - Jazz festival, ljetna pozornica kina, M. Lošinj, 21.30 sati

7. 8. - Dan dupina, V. Lošinj

8. 8. - Mediteranska večer, V. Lošinj

10. 8. - Lošinj summer session, Ćunski - Artatore

15. 8. - Koncert Fides, trg, M. Lošinj, 21.30

16. 8. - Večer Elvisa Preslejya, ljetna pozornica kina, M. Lošinj, 21.30 h

20. 8. - Lošinjski susreti, Mali Lošinj

RAB

7 i 8. mjesec - Rapske glazbene večeri, crkva Sv. Križa, 21 h 8. 7. - Rapske glazbene večeri - Voljen Grbac i Vivien Galeta

9. i 10. 7. - Rab fashion week

15. 7. - Rapske glazbene večeri - Teresa Kaban i Henryk Kaban

22. 7. - Rapske glazbene večeri - Collegium musicum fluminenese

25. - 27. 7. - Rabska Fjera 2010.

29. 7. - Rapske glazbene večeri - Goran Filipec

29. 7. - Rapske glazbene večeri - Koncert limene glazbe DVD-a Rab, 20.30 sati, Trg Slobode

29. 7. - Starogradska jezgra - Rapski tanac, 21 sat

5. 8. - Rapske glazbene večeri - polaznici “Lied” kursa primadone Dunje Vejzović uz pratnju simfonijskog orkestra opere HNK Ivana pl. Zajca

12. 8. - Rapske glazbene večeri - madrigalisti Salone, ravnanje maestra Lj. Stipišića Delmate

13. i 14. 8. - Rab summer festival

19. 8. - RGV - Ljerka Očić - orgulje

22. 8. - 10. rapski plivački maraton, start u 15 sati, Šetalište fra Odorika

26. 8. - Rapske glazbene večeri - Snježana Martinjak i Hrvoje Grgić

26. 8. - Rapske glazbene večeri - Operne arije V. Grbac i V. Galletta, Vladimir Babina - klavir

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
Linker
24. veljača 2024 17:55