Početkom ovoga mjeseca Europljani su već dobili gorku lekciju o tome tko zapravo kontrolira tehnologiju o kojoj sve više ovisi njihov svakodnevni život. Anthropicovi najnapredniji modeli - Fable 5 i Mythos 5 - ugašeni su za sve korisnike izvan SAD-a po nalogu Trumpove administracije. No ta dramatična poruka za sve Europljane – na koju europski „lideri“ uopće ne znaju suvislo odgovoriti – bila je tek dramatičan uvod u možda najkrupniju strukturnu priču koja se odvija ispod površine vijesti o fantastičnim mogućnostima novih AI modela.
Priča ima dva lica, i oba su jednako ružna; zastrašujuće ružna za običnog malog čovjeka, ali i za medije, tj. one koji se već osjećaju manjima od malih zrna maka pred najmoćnijim tehnološkim kompanijama svijeta; redom američkima. Najveće AI...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....