Primjer iz iskustva

Šef koji je zabranio mobitele na radnom mjestu i što je uslijedilo: "Puk'o sam"

Pametni telefon je 'ubojica' produktivnosti, treba li ga zabraniti na radnom mjestu?
Smartphone na sastanku
 Profimedia, Wavebreak
Pametni telefon je 'ubojica' produktivnosti, treba li ga zabraniti na radnom mjestu?
Pametni telefon je 'ubojica' produktivnosti, treba li ga zabraniti na radnom mjestu?

Dvije tisuće šest stotina i sedamnaest puta na dan. Toliko puta prosječan korisnik dotakne, klikne, pritisne, povuče ili premjesti svoj mobilni uređaj, prema podacima tvrtke za istraživanje mobilnih aplikacija Dscout. Svi ti sitni dnevni rituali s našim mobitelima i nisu toliko sitni uzmemo li u obzir da nam na njih, u prosjeku, dnevno odlazi čak dva i pol sata.

Ono što zabrinjava poslodavce jest da po njima najviše tipkamo dok smo na poslu, piše Wall Street Journal.

Isto je primijetio i Jason Brown, izvršni direktor u marketinškoj agenciji Brown, Parker & DeMarinis. Prije koju godinu, priča Brown, za vrijeme uredskog sastanka na trenutak je zastao sa svojim izlaganjem i pogledao svoje kolege za stolom. Većina ih je, s rukama ispod stola, tipkala po mobitelima.

“Puk'o sam!”...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
24. lipanj 2026 23:27