DEMANTIRAO KLADIONICE

Objavljeni potpuni rezultati Eurovizije, evo koliko je Marku Bošnjaku nedostajalo za finale

U prvom polufinalu najviše bodova (137) dobila je Ukrajina, a na drugom mjestu je bila Albanija sa 122 boda

Marko Bošnjak

 Sebastien Bozon/Afp
U prvom polufinalu najviše bodova (137) dobila je Ukrajina, a na drugom mjestu je bila Albanija sa 122 boda

Marko Bošnjak u prvom eurovizijskom polufinalu ipak nije bio zadnji kako su to kladionice tjednima prije održavanja 69. Eurosonga predviđale. Par sati nakon što je u Baselu pobijedio JJ iz Austrije, organizatori najpopularnijeg televizijsko-glazbenog natjecanja na svijetu objavili su i rezultate glasanja u polufinalnim večerima.

Bošnjak je u utorak završio na dvanaestom mjestu, s 28 bodova publike, dakle, malo mu je falilo za ulazak u eurovizijsko finale u koji je prošlo po deset zemalja koje su skupile najviše bodova u pretkvalifikacijama za finale.

U prvom polufinalu najviše bodova (137) dobila je Ukrajina, a na drugom mjestu je Albanija sa 122 boda. Samo bod manje u polufinalu je dobio Nizozemac kojeg publika u sinoćnjem finalu nije obdarila glasovima. Tek četvrti su bili Šveđani (118 glasova), dok je simpatični Estonac dobio 113 glasova. Na šestom je mjestu bio Island (97 poena), Poljska je sedma s 85 poena, Norveška je skupila 82 boda, Portugal 56, San Marino 46 glasova.

Prvi ispod crte u prvom polufinalu bio je Cipar s 44 boda, slijedi Hrvatska s 28 boda, pa Slovenac Klemen i Red Sebastian iz Belgije koji su dobili 23 boda od publike, a najmanje glasova publike, samo 7, dobio je Azerbejdžan.

U drugom polufinalu najviše bodova publike, čak 203, dobio je osporavani Izrael, slijedi ga Latvija sa 130 bodova, a treća je Erika iz Finske sa 115 bodova. Austrijanac koji je pobijedio na Eurosongu u ovom polufinalu dobio je 104 boda, osam bodova manje od Grčke. Princ od Vranje iz Srbije u ovom polufinalu završio je kao četrnaesti s 28 bodova, a najmanje bodova publike (12) dobila je Nina iz Crne Gore.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
03. prosinac 2025 13:07