PUKNUO JOJ FILM

Meteorologinja dobila otkaz nakon neviđene tirade protiv šefova: ‘Umorna sam od praznog hladnjaka‘

Brittany Begley otkrila je kako više ne radi za KPRC-TV, a naglasila je i kako priznaje odluku svog bivšeg poslodavca

Brittany Begley

 Instagram Screenshot
Brittany Begley otkrila je kako više ne radi za KPRC-TV, a naglasila je i kako priznaje odluku svog bivšeg poslodavca

Brittany Begley, meteorologinja iz Houstona, dobila je otkaz nakon tirade o tome kako nikada nije osvojila nagradu Emmy. Osim toga, ocrnila je svoje šefove i kolege, zbog čega je naposljetku otpuštena s televizije KPRC-TV. O svemu je progovorila na Instagramu, gdje ima više od 22 tisuće pratitelja.

"Više nisam s KPRC-om — i zbog toga sam istinski zahvalna. Možda ste pročitali naslove?", započela je ona u svojoj objavi.

U nastavku je dodala kako se slaže s odlukom tvrtke da je otpuste. "Dokazujem vam da radim s integritetom svojim postupcima i e-porukama koje pokazuju koliko sam se trudila pozitivno utjecati na KPRC. Ne bih to rekla da to ne mogu dokazati. Ne protivim se otkazu", navela je meteorologinja.

Slavna voditeljica dobila poruku: ‘Vaša majka je mrtva, nije bilo namjerno‘

Begley je opisala i svoje početke te istaknula kako se tijekom svoje karijere najviše zalagala za mentalno zdravlje.

"Počela sam kao vrijedna mama, radeći sedam dana u tjednu, napredovala sam od prometne reporterke do voditeljice i meteorologinje usmjerene na digitalne inovacije. Taj me put naučio da su teški razgovori u dobroj vjeri u srži novinarstva. Toliko ljudi diljem zemlje osjeća istu tu težinu. Možete to vidjeti u komentarima. Ne bojim se da ću biti nepopularna jer kažem ono što drugi neće — posebno kada živim od plaće do plaće. Autentično izvještavanje, teški razgovori i stvarna odgovornost dio su procesa ozdravljenja nakon pandemije — isto izvještavanje koje sam činila kada je toliko stanovnika Kalifornije gladovalo bez plaće", napisala je voditeljica te naglasila da se ne boji osude.

Brittany je rekla i kako se nada da će jednoga dana imati veću ulogu na televiziji.

Meteorologinja je ranije ovog mjeseca podijelila dužu objavu u kojoj se požalila da, unatoč godinama napornog rada u industriji, nikada nije primila jedno od najviših priznanja u televizijskom novinarstvu. Uz opis je objavila i fotografiju na kojoj je pozirala ispred gotovo praznog hladnjaka, na što se također osvrnula u tekstu.

"Oprostite, ali umorna sam od dolaska kući praznom hladnjaku. Iskreno, više ne pripadam ovdje. Previše je stvari koje jednostavno ne mogu ignorirati... Nikada nisam osvojila Emmy jer tržišta na kojima sam radila nikada nisu smatrala da je izvještavanje o prometu vrijedno jedne nagrade. Nakon pandemije rekla sam si da ću, kad umrem, barem znati da sam nešto predstavljala — čak i ako industrija tehnički nikada nije smatrala da sam toga vrijedna", napisala je, pa dodala:

"Rekla sam si da sam umorna od toga da se osjećam kao izgladnjeli lav u zoološkom vrtu. Koliko još dugih šetnji do praznog hladnjaka trebam napraviti, znajući da sam bolja od ovoga? Znajući da se zapravo zalažem za nešto stvarno. Stvari koje si govorim kako bih skupila hrabrost da se kladim na sebe. Ne da ne bih mogla tražiti novac ili namirnice od obitelji — to nije poanta. Privilegiju definiram kao izgovaranje stvari koje drugi ne mogu. I znam da nisam sama. Mnogi ljudi unutar i izvan ove industrije osjećaju se upravo kao i ja."

Diletta Leotta iz Amerike otišla je izravno na Ibizu. Odmah je snimljena na plaži

Voditeljica je navela i kako su njezini kolege dolazili na posao "samo kako bi uključili TV" te da je gledala kako njezin tim normalizira loše ponašanje.

Njezina prva objava postala je viralna, nakon čega je Begley inzistirala da nije htjela uvrijediti svoje kolege. Navela je kako je samo htjela podići svijest o mentalnom zdravlju.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
26. lipanj 2026 17:26