Ovoga vikenda počinje još jedna sezona Formule 1 u kojoj će titulu braniti McLarenov Lando Norris, a s njim će se boriti i dosadašnji prvaci Max Verstappen, Lewis Hamilton i Fernando Alonso. Ono što se događa na stazi i u garaži uredno prate uigrani timovi novinara te su televizijska lica koja svake godine izvještavaju iz svih dijelova svijeta postala toliko prepoznata kako kroz svoje priloge, tako i time što komentiraju iza kulisa u Netflixovu dokumentarcu "Drive to Survive". No, jedno lice koje već godinama stoji pred malim ekranima upravo je razriješeno svih dužnosti.
Obožavatelji ovog sporta dobro znaju Danicu Patrick – i nije baš da ju obožavaju. Ona je posljednjih pet godina komentirala utrke većinom u Americi, a pojavljivala se na kanalima Sky Sportsa uz velika imena ovoga sporta. Medijska kuća je uoči početka nove sezone objavila kako se neće priključiti sada već veteranskom timu u sezoni ispred nas. Patrick je navodno razriješena svojih dužnosti, prema priopćenju za javnost te televizijske kuće, prenosi The Sun.
Ferrarijev princ iznenadio vjenčanjem!
Ime ove Amerikanke srpskih korijena bilo je značajno odsutno sa službenog popisa voditelja i stručnjaka za nadolazeći kalendar od 24 utrke. Iako se ona još nije oglasila oko svog odlaska niti je potvrđen točan razlog iza ove odluke, izvješća sugeriraju da će se ove godine "koncentrirati na druge projekte".
43-godišnjakinja je ranije bila jedna od predstavnica žena u motosportu: bivša je vozačica IndyCar serije i Nascara, a kao vozačica se povukla 2018. godine. Tada je to objasnila ovako: "To više nije bilo u mom srcu. Ono što volim kod utrka bila je ta sposobnost napredovanja i na kraju pobjede. Osjećala sam da je to sve manje i manje pod mojom kontrolom." Patrick ostaje najuspješnija žena u povijesti američkih utrka, jedina žena koja je pobijedila u utrci IndyCar serije, i to na Indy Japan 300 2008. godine.
Njezin odlazak slijedi trend smanjenja broja stručnjaka u Skyu, nakon što su se prethodno 2023. godine rastali s veteranima Johnnyjem Herbertom i Paulom di Restom. Što se tiče ostalih, tim Sky Sportsa ostat će uglavnom nepromijenjen, s Davidom Croftom i Martinom Brundleom kao komentatorima i Tedom Kravitzom kao reporterom iz boksa, uz poznata lica poput Simona Lazenbyja i Craiga Slatera, kao i bivše vozače, uključujući Jensona Buttona, Jacquesa Villeneuvea i Nica Rosberga.
Ovo je trenutak kada je jedan od najvećih šefova F1 rekao ženi da je dobio otkaz!
Iako je možda velika poznavateljica ovog sporta, među fanovima nije bila omiljena. Njezine izjave često su se stavljale na društvene mreže i ismijavale, a brojni su htjeli da ju se makne s izvještavanja. Za razliku od, primjerice, Laure Winter, prezenterice na F1 TV-u, koju i obožavatelji i vozači iznimno cijene, a koja će također propustiti ovu sezonu nakon što je nedavno rodila svoje prvo dijete.
Patrick se, između ostaloga, zamjerila fanovima kada je postala sve otvorenija po svojim političkim stavovima, blisko se povezujući s MAGA-om i Donaldom Trumpom. Strastveno je podržavala predsjednika Trumpa uoči izbora, čak je putovala s njim privatnim zrakoplovima na skupove. Nedavno je održala i govor na događaju Turning Point USA, zbunjujući prisutne pričom o "regresiji u prošli život" u kojoj je živjela kao Indijanka.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....