‘UNIŠTAVAJU PLANET‘

Emily Ratajkowski kritizirala putovanje četiri žene u Bezosovoj raketi u svemir: ‘Gadi mi se ovo‘

Manekenka i neke druge zvijezde kritizirale su putovanje posade predvođene Lauren Sánchez i Katy Perry u svemir

Emily Ratajkowski

 Michael Tran/Afp/Blue Origin/Mega/The Mega Agency/Profimedia

Manekenka Emily Ratajkowski javno je prozvala Blue Origin koji je u ponedjeljak poslao isključivo žensku ekipu u svemir na rekreativno putovanje. U svemir su jučer otputovale Lauren Sánchez, zaručnica Jeffa Bezosa, pjevačica Katy Perry, novinarka Gayle King, inženjerka Aisha Bowe, znanstvenica Amanda Nguyen i filmska producentica Kerianne Flynn. Njihovo putovanje trajalo je oko 11 minuta, a brojne zvijezde su ih zbog istoga kritizirale.

image

Katy Perry, Lauren Sánchez, Gayle King, Amanda Nguyen, Kerianne Flynn i Aisha Bowe

Handout/Afp

"Ona svemirska misija jutros? To je sr****. Ovo je više od parodije", započela je Emily u videu koji je snimila u automobilu. "Da vam je stalo do Majke Zemlje i da je to zbog Majke Zemlje, a idete gore u svemirskom brodu koji je izgradila i platila tvrtka koja sama uništava planet?", dodala je.

Ratajkowski je pozvala svoje obožavatelje da "pogledaju stanje u svijetu" te da razmisle koliko je "resursa otišlo na slanje ovih žena u svemir". "Zbog čega? Kakav je to marketing?", dodala je. Manekenka je rekla i kako joj se cijela situacija "gadi".

PROČITAJTE VIŠE Posada predvođena Lauren Sánchez i Katy Perry odradila putovanje u svemir

Blue Origin je tvrtka u vlasništvu Jeffa Bezosa, a on je okupio žensku ekipu koja je htjela posjetiti svemir. Slavne dame su na putovanje otišle u uniformama koje je dizajnirala Sánchez, a sve su se posebno dotjerale za tu priliku. Nakon što su se vratile na Zemlju, nisu mogle sakriti svoju sreću, a Perry je čak i poljubila tlo. Trenutak su zabilježili fotografi, a fotografija je postala viralna na društvenim mrežama.

image

Katy Perry ljubi tlo nakon povratka iz svemira

Handout/Afp

"Milijarde dolara su donijele neke dobre memeove", napisala je glumica Olivia Wilde. Svemirsku misiju je kritizirala i slavna glumica Olivia Munn.

"Postoji toliko drugih stvari u svijetu koje su puno bitnije... Što ćete vi raditi tamo gore u svemiru? Što radite tamo gore", rekla je ona ranije ovog mjeseca u emisiji "Today with Jenna and Friends", prije njihovog putovanja. Voditelj joj je tada objasnio da će posada lebdjeti uokolo i diviti se Zemlji izdaleka, što je dodatno razljutilo Munn.

image

Kapsula u kojoj se ženska posada vratila na Zemlju

Handout/Afp

PROČITAJTE VIŠE Sve spremno za vjenčanje stoljeća, dva luksuzna hotela u Veneciji već su spremna

"To je previše novaca za otići u svemir, a brojni ljudi si ne mogu priuštiti čak ni jaja", rekla je pa dodala: "Koja je svrha? Je li povijesno to što se idete voziti? Mislim da je to malo pohlepno. Istraživanje svemira je imalo za cilj unaprijediti naše znanje i pomoći čovječanstvu. Što će one učiniti tamo gore da nama ovdje dolje bude bolje?"

Olivia se pitala i je li "sve to raketno gorivo dobro" za okoliš.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Komentari (0)

Komentiraj

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
18. travanj 2025 12:09