
Hugh Grant (64) nije štedio riječi govoreći o pravilima koja se odnose na vrijeme provedeno ispred raznih vrsta ekrana u "suludo luksuznim privatnim školama" njegove djece.
Glumac ima tri ima troje djece sa suprugom Annom Eberstein: Johna Munga (12), devetogodišnju Lulu i sedmogodišnjeg Bluea. Također ima kćer Tabithu (13) i sina Felixa (11) iz veze s glumicom Tinglan Hong.
Zvijezda "Bridget Jones" i "Heretika" trenutačno aktivno sudjeluje u kampanji koja bi trebala osigurati da djeca provode više vremena na otvorenom, dalje od mobitela i drugih ekrana, u igri.
Glumac je sudjelovao na tribini s temom korištenja tehnologije u obrazovanju i njezina negativnog utjecaja na djecu, koja je organizirana u jednoj uglednoj londonskoj školi. Sebe je opisao kao "još jednog ljutog roditelja koji sudjeluje u vječnoj, iscrpljujućoj i depresivnoj borbi s djecom koja žele samo buljiti u ekran".
Posebno ga ljute "patetična pravila" u skupim privatnim školama kakve pohađaju i njegova djeca.
- To su oni koji govore da se danas neće igrati vani, jer pada kiša ili ne mogu ići na penjalicu jer je vjetrovito. To je patetično. I čini mi se da ovdje postoji prostor za drugačiji školski sustav, za škole koje će razbiti taj obrazac. - kazao je Grant. Dodao je da je za njega kap prelila čašu kada su se u školi počeli koristiti podrugljiv ton u razgovorima o ovom problemu.
- Kažu: "Svako dijete dobije Chromebook, puno nastave rade na svom Chromebooku, a sve domaće zadatke rade na svom Chromebooku". Kada to čujete, pomislite kako je to zadnja prokleta stvar koja im treba i posljednja stvar koja svima nama treba. - objasnio je.
Na tribini je sudjelovala i njegova kolegica, glumica Sophie Winkleman, koja smatra da ni učenici, a ni profesori ne bi trebali koristiti programe umjetne inteligencije.
- Pa, koja je svrha škole? Prodali su nam san da će tehnologija revolucionirati obrazovanje, personalizirati učenje i pripremiti djecu za digitalnu budućnost. I gdje smo nakon uloženih milijardi? - rekla je i dodala - Rezultati testova opadaju na globalnoj razini, a povećana upotreba ekrana šteti zdravlju djece.
Nisu samo njih dvoje među poznatima koji bi voljeli da djeca provedu više vremena u igri i ‘netehnološkom‘ svijetu, te su potpisali peticiju kampanje Parent Pact. Kampanja, izrasla iz WhatsApp grupe koja danas okuplja više od 200.000 roditelja u Ujedinjenom kraljevstvu, koja je do sada prikupila više od 100.000 potpisa, ima za cilj potaknuti obitelji da se obvežu na odgodu davanja pametnih telefona djeci dok ne navrše 14 godina, te dozvolu za korištenje društvenih mreža sa 16 godina. Među potpisnicima su i bivši nogometaš Jamie Redknapp, glumac Benedict Cumberbatch te pjevačice Rachel Stevens i Paloma Faith.
Hugh Grant je naglasio da uživa u tome što je otac, čak je išao sa svojom djecom na koncerte poput Blackpinka i Taylor Swift.
- Postao sam otac jako kasno u životu, prvi put s 52 godine. Bio sam isušen, sredovječni Englez ovisan o golfu. A onda sam dobio djecu. I odjednom sam imao srce i postao višeslojna osoba - rekao je glumac koji inače žestoko štiti privatnost svoje obitelji.
Komentari
1