NEBOJŠA GLOGOVAC

PONAJBOLJI SRPSKI GLUMAC 'Ceca je junak našeg doba, Shakespeare današnjice, što je posljedica dugog bombardiranja društva neukusom i nemoralom'

 
 Damjan Tadić / HANZA MEDIA
 

Glumac Nebojša Glogovac izazvao je buru intervjuom sarajevskom magazinu 'Dani' u kojem je turbo-folk pjevačicu Cecu Ražnatović, udovicu ubijenog srbijanskog kriminalca i ratnog zločinca Željka Ražnatovića Arkana, usporedio s Williamom Shakespeareom, kojeg i danas smatraju najvećim piscem engleskog jezika.

Glogovac je ulogom homseksualca i transvestita (ali i uvjerenog nacionalista!) u filmu Rajka Grlića 'Ustav Republike Hrvatske' osvojio Zlatnu arenu na filmskom festivalu u Puli, a sada nosi ulogu Hamleta u novoj predstavi Aleksandra Popovskog u Jugoslovenskom dramskom pozorištu.

Nebojša Glogovac u filmu 'Ustav Republike Hrvatske'

"Imali smo nevjerojatnu sreću da do nas, nakon toliko vremena, stigne ta genijalna Shakespeareova drama...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
01. prosinac 2025 18:25