IZDAŠNA DONACIJA

SLAVNI PAR IZDVOJIO ČAK 3,25 MILIJUNA DOLARA ZA SIRIJSKE IZBJEGLICE George i Amal Clooney pomoći će obrazovanju pola milijuna djece

 
 Eric Gaillard / REUTERS
 

George i Amal Clooney izjavili su u ponedjeljak kako će pomoći da 3000 sirijskih izbjeglica ove godine pohađa školu u Libanonu gdje po procjeni UN-a čak 200.000 djece nije u sustavu obrazovanja nakon bijega od rata u susjednoj Siriji.

Zaklada za pravdu Clooney priopćila je da se udružila s tvrtkom Google i HP kako bi pomogla UN-ovoj agenciji za djecu UNICEF-u i libanonskom Ministarstvu obrazovanja da otvore sedam takozvanih škola "druge smjene" za sirijske izbjeglice.

Libanon ima više od milijun izbjeglica iz Sirije, uključujući gotovo 500.000 djece. Sirijsku djecu educiraju u javnim školama kroz sustav "druge smjene", dodatnih popodnevnih sati isključivo za njih.

"Ne želimo izgubiti cijelu generaciju jer su imali nesreću roditi se na krivom mjestu u krivo vrijeme", izjavio je...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 17:23